Jak zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w łóżeczku?

Ochrona niemowlaka w czasie snu jest bardzo ważną kwestią dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie wyposażenie łóżeczka. To właśnie ono odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu maluchowi komfortu podczas snu.

Osłonięte rogi czyli wybór ochraniaczy do łóżeczka

ochraniacz do łóżeczka minkyŁóżeczko jest miejscem w którym noworodek spędza większość czasu podczas pierwszych dni życia. Dlatego też świeżo upieczeni rodzice zwracają dużą uwagę na to aby było ono jak najlepiej wyposażone, co przekłada się na bezpieczeństwo malucha. Dobrym rozwiązaniem okaże się ochraniacz do łóżeczka minky. Dzięki niemu, będziemy mieć pewność, że nawet w przypadku gdy nasza pociecha zbliży się do barierki łóżeczka, nie zrobi sobie krzywdy, gdyż jego boki będą odpowiednio osłonięte. Takie ochraniacze są wykonane z miękkiego i puszystego materiału, który zapewnia odpowiednią amortyzację, podczas kontaktu z nim a także estetycznie wykończenie powierzchni łóżeczka. Są one dostępne w wielu wzorach i kolorach, co pozwala na skomponowanie jednolitego koloru czy wzoru przewodniego w łóżeczku. Założenie takiego ochraniacza polega na przywiązaniu jego, do barierki łóżeczka, za pomocą specjalnych sznurków, które są odpowiednio wytrzymałe, tak aby nie uległy zerwaniu. Dużą zaletą ochraniaczy jest możliwość ich wyprania, co sprawia, że nawet w wypadku ich pobrudzenia, można bardzo łatwo je odświeżyć. Takie zabezpieczenie, pozwoli nam na bycie spokojnym o poziom komfortu i bezpieczeństwa snu naszej pociechy.

Ochrona dziecka w łóżeczku jest bardzo istotna, gdyż to właśnie tam mogłoby się ono uderzyć, raniąc się w główkę. Dlatego też wielu ekspertów wychowania dzieci, podkreśla konieczność stosowania takich ochraniaczy, dzięki którym nasze dziecko pozostanie cały czas bezpieczne a my będziemy mogli obserwować jego prawidłowy rozwój.