Język angielski w szkole i poza nią

Naukę języka angielskiego warto zacząć jak najwcześniej. Dawniej dostęp do kursów językowych był utrudniony, ale teraz na szczęście języki obce są w polskich szkołach obowiązkowe.

Angielski dla dzieci Chorzów to miejsce w którym nasze pociechy nauczą się języka

Niestety klasy szkól podstawowych są zbyt duże, aby można się w nich było efektywne uczyć języka obcego. Oczywiście każdy coś z nich zdoła wyciągnąć, ale znajomość języka obcego jest dziś na tyle ważna, że opłaca się w nią dodatkowo zainwestować. Dlatego warto znaleźć w prywatny kurs języka angielskiego. Szkoły językowe mają bardzo wiele ciekawych propozycji dla dzieci. Są one prowadzone w odpowiednio małych grupach i posługują się różnymi technikami nauczania, tak, aby jak najlepiej dotrzeć do dziecka i jego sposobu zapamiętywania.

angielski dla dzieci ChorzówNajmłodszym dzieciom — przedszkolakom i uczniom pierwszych klas podstawówek — zaleca się szczególnie przyswajanie poprzez gry i ćwiczenia. Język angielski dla dzieci Chorzów powinien być nauczany w przyjemnej atmosferze, bez żadnej presji na efekty czy zapamiętywanie jak największej ilości słówek. Pierwszy kontakt z językiem będzie miał odzwierciedlenie na całe przyszłe podejście do nauki ucznia, dlatego trzeba zadbać o to, by nie zrazić dziecka już na starcie. Początkowo technika nauki powinna się opierać na powtarzaniu za nauczycielem, naśladowaniu akcentu i wymowy poszczególnych głosek. Dzięki temu w przyszłości uczeń nie będzie się wstydził swojej wymowy i nie będzie miał oporów w komunikowaniu się po angielsku. Psychologowie twierdzą, że dzieci świetnie radzą sobie z przyswajaniem akcentu tonicznego i intonacji, maja natomiast problem z nauczeniem się nowych dźwięków, które nie występują w ojczystym języku, dlatego często takie zajęcia sięgają po elementy muzyki i plastyki. Uczą poprzez piosenki czy rysunki, czyli rzeczy, które dzieci lubią i które są dla nich przyjemne. Uczniowie przyswajają angielskie słówka, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Równie dobrze sprawdza się podsuwanie uczniom rymowanek — przez ich rytmikę dzieci łatwo zapamiętują nawet trudno brzmiące słowa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ence.pl