Praca florystki

Piękne i przede wszystkim świeże kwiaty, są nieodłącznym elementem naszego życia. Dajemy je komuś na prezent, przystrajamy nimi dom, lub trzymamy w ręku podczas najważniejszego dniu naszego życia-ślubu. Cudowne bukiety jednak nie powstają same, a ich łączenie wymaga wprawy i cierpliwości. Każde cudo tworzone jest przez florystkę, która da o uwidocznienie piękna każdego kwiatu.

Jakimi akcesoriami posługuje się florystka?

akcesoria florystyczneTworzenie bukietów i różnorakich kompozycji nie jest łatwą sprawą. Nam może wydawać się, że wystarczy połączyć ze sobą kilka kwiatków, jednak nie jest to aż tak oczywiste. Przede wszystkim trzeba umieć je ładnie dobrać pod względem kolorystycznym, wybrać kwiaty, które wytrzymają w określonych warunkach, ale też trafić kompozycyjnie w okazje, na którą są przeznaczone. Florystka przede wszystkim w swoich kompozycjach korzysta z gąbki florystycznej, w którą wbijane są kwiatki. Prócz tego dodawane są różnego rodzaju i różnej grubości wstążki, które zawsze dodają szyku i elegancji danej kompozycji. W bukietach dodawane też mamy druciki, które podtrzymują i scalają wszystkie kwiaty tak, by nic nie odstawało. Oczywiście my sami możemy w kwiaciarni wybrać akcesoria florystyczne. Różnego rodzaju kuleczki, perełki i ozdobniki, które chcielibyśmy zobaczyć w efekcie końcowym. Tak naprawdę kwiat odgrywa tam pierwszorzędną rolę, ale nie można zapominać o tych małych akcesoriach i ozdobnikach. To one podkreślają piękno kwiatów i wyciągają na wierzch ich najpiękniejsze elementy.

Florystka ma bardzo trudny, choć piękny zawód. Bliski kontakt z najpiękniejszymi kwiatami, ale i z pełnymi optymizmu ludźmi. Bo przygotowywanie chociażby bukietu na ślub, daje nam poczucie spełnienia, że możemy dać komuś coś od siebie, coś pięknego.