Utylizacja odpadów spożywczych

W moim hotelu generujemy dosyć dużo odpadów spożywczych. Niestety, nie zawsze mam możliwość przekazania tych odpadów do jakiegoś gospodarstwa, ze względu na fakt, że obiad mieści się w dużym mieście, w związku z czym hodowla zwierząt nie jest tak popularna, jak w miejscowościach mniejszych, czy też na wsiach.

Najlepszy odbiorca odpadów spożywczych

odbiór odpadów spożywczychMuszę przyznać, że nie potrafiłabym wyrzucić odpadów spożywczych do śmietnika, razem z pustymi opakowaniami po produktach, czy też odpadami papierowymi. Dodatkowo nie jest to zgodne z przepisami dotyczącymi wywozu śmieci u naszych odbiorców. Na szczęście poznałam usługę, jaką jest odbiór odpadów spożywczych. Dzięki temu wciąż w moim hotelu można skutecznie segregować odpady, nie martwiąc się faktem, że jedzenie ma zostać wyrzucone do śmieci. Obiór odpadów spożywczych powoduje, że produkty są odpowiednio utylizowane i ponownie wykorzystywane, na przykład do produkcji kompostu, czy też paszy dla zwierząt. Z tego właśnie powodu usługa jest dostępna w bardzo konkurencyjnej cenie, co muszę przyznać jest dla mnie sporym udogodnieniem, ponieważ hotel ponosi już i tak bardzo wysokie koszty związane z utylizacją śmieci. Dodatkowo bardzo odpowiada mi fakt, że dzięki temu jedzenie trafia do innych pojemników, niż reszta odpadów, gdyż jest to swojego rodzaju wyraz dobrego wychowania, ponieważ w naszym społeczeństwie przyjęty jest zwyczaj poszanowania produktów spożywczych, nawet jeżeli są to odpady.

Dzięki usłudze, jaką jest odbiór odpadów spożywczych w moim hotelu wciąż mamy możliwość odpowiedniego segregowania odpadów, dzięki czemu nie tylko mamy odpowiedni porządek, ale również udaje nam się działać zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Odpady powinny być segregowane, ponieważ znacznie ułatwia to ich ponowne wykorzystanie.