Wstawienie nowych balustrad przy schodach zewnętrznych

Przed swoim domem mam wyjątkowe dość długie schody. Ich wygląd zapiera dech w piersi. Są one dość masywne i przepiękne. Ale nie mają żadnego zabezpieczenia, co mnie martwi. Ale nie na długo, gdyż postanowiłam je zabezpieczyć odpowiednimi balustradami. Myślę, że dodanie balustrad do schodów, da im jeszcze lepszy wygląd. Dlatego ich wybór musiał być dobrze przemyślany.

Wyjątkowe balustrady przy zewnętrznych i betonowych schodach

balustrady zielona góraNie wiem czy już wspomniałam, ale moje schody zewnętrzne są betonowe, przez to wybór balustrad był nieco utrudniony. Ale jak to ja, poradziłam sobie i z takim problemem. Skoro schody są betonowe, to dla odmiany i przełamania tej surowości materiału, postanowiłam, że balustrady będą wykonane z metalu z odpowiednimi zdobieniami. Tak, więc balustrady zielona góra będą koloru czarnego, nie będą pełne. Będą wykonane z pojedynczych prętów na których u góry pędzie zamontowana dość szeroka poręcz a tuz pod nią były okrągłe wzoru. Na samym środku, w każdym pręcie  ma być taka kopuła, która będzie miała kolor złoty. To z kolei przełamie kolor czarnego. Myślę, że wszystko będzie jakoś do siebie pasowało. Na pewno montaż takiej balustrady nie zajmie zbyt dużo czasu i już wkrótce będą mogła rozkoszować swój wzrok tymi nowymi balustradami. Może i do betonu pasowały by inne balustrady, ale jakoś te wpadły mi w oko i jak do tej pory nie zmieniłam zdania. W sklepie nie udało mi się znaleźć gotowych balustrad, takich jakie sobie wymarzyłam. Dlatego musiałam zamówić ich wykonanie u specjalisty, który zna się na rzeczy. Dla niego ich wykonanie nie sprawiło żadnych większych problemów.

Warto zabezpieczyć swoje schody balustradami, bez względu na to gdzie te schody się znajdują. Zawsze powinny one być. Ja u siebie w domu mam balustrady, tylko nie miałam przy schodach zewnętrznych, czyli przy tych przed domem, ale już się tym zajęłam i wkrótce będą one postawione. Kształt balustrad też ma znaczenie przy każdym rodzaju schodów. Trudno np. postawić balustrady betonowe, przy drewnianych schodach. Dlatego trzeba liczyć się jaki materiał wybieramy.