Wybieram przydomową oczyszczalnię biologiczną

Podczas budowy domu zatrudniamy zwykle wielu fachowców, ale jednak to my wybieramy i ostatecznie decydujemy o metodach i surowcach użytych do budowy i wykończeniu całości budynku, który ma nam później służyć latami i być bezpiecznym schronieniem dla nas i naszej rodziny. W związku z tym warto poszukać ciekawych i nieskomplikowanych rozwiązań, aby później nie żałować i nie mieć dodatkowych problemów ani dodatkowych wydatków, a wręcz przeciwnie, cieszyć się w pełni z ich możliwości.

Czy warto mieć przydomową oczyszczalnię biologiczną?

oczyszczalnia biologicznaMam w planach budowę domu dla mojej ukochanej żony i wspaniałych dzieciaków, a ponieważ ukończyłem wydział Ochrony Środowiska mocno interesuję się właśnie tym tematem. Obecnie jestem na etapie poznawania sposobów utylizacji ścieków w domach jednorodzinnych. Poznałem już różne metody i oczyszczalnia biologiczna jest według mnie najbardziej efektywną metodą, dostosowaną do każdego rodzaju gruntu. Mnie najbardziej zainteresowała technologia, w której połączone są dwie metody: złoża biologicznego i osadu czynnego. . Przy takim połączeniu mają miejsce dwie fazy oczyszczania: tlenowa i beztlenowa, a co za tym idzie skuteczność oczyszczania jest bardzo wysoka. Do tego stopnia, że po przejściu całego procesu oczyszczania, otrzymaną finalnie wodę, możemy spokojnie wykorzystać do podlewania własnego ogrodu.

Ten ostatni powód bardzo spodobał się mojej żonie, która uwielbia zajmować się ogrodem, a jak wiadomo rośliny wymagają między innymi dużo wody, więc po co dodatkowo płacić za wodę z wodociągu. Dodatkowo można się starać o dotacje unijne. Oczywiście w tym celu muszą być spełnione odpowiednie normy. Dlatego po wielu konsultacjach z członkami mojej rodziny i przyjaciółmi, wybrałem właśnie to rozwiązanie.